Haber

Başkan Böcek bayramda depremzedeleri yalnız bırakmadı.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Ramazan Bayramı’nda depremzedeleri yalnız bırakmadı. Lider Böcek, yaşanan acı nedeniyle bayramın sert bir şekilde kutlandığı Gaziantep Nurdağı’nda bayram namazını kıldı. Önder Böcek daha sonra Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nun katılımıyla gerçekleştirilen Halil İbrahim Sofrası Buluşması’nda Gazianteplilerle bir araya geldi.

Ramazan Bayramı’nı Gaziantep Nurdağı’nda Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutluoğlu ile birlikte karşılayan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek Nurdağı, bayram namazını Fatih Millet Camii’nde kıldı. Önder Böcek, Nurdağı’ndaki şehitlik ve depremzede mezarlığını ziyaretinin ardından Genel Önder Davutoğlu ile birlikte Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Nurdağı’nda kurduğu konteyner yaşam alanında depremzedeleri kutladı.

NURDAĞI’DA BURUK TATİLİ

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ve Önder Böcek daha sonra Gaziantepli vatandaşlarla kahvaltıda bir araya geldi. Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliği yaptığı Halil İbrahim Sofrası’nda Gazianteplilerle kahvaltı edip sohbet eden Önder Böcek, bayramın hüzünlü kutlandığını belirterek, “Bugün benim için çok anlamlı ve önemli bir gün çünkü bugün biz deprem bölgesi olan Gaziantep Nurdağı’ndadır. Bayramımızı üzülerek kutluyoruz. Birçok insanımız ailesini, eşini, annesini, babasını, çocuğunu kaybetmiştir. Evleri yıkıldı, yalnız kaldılar, zor durumda kaldılar. Son iftarı burada yedik ve sabah bayram namazını Nurdağ’da kıldık.”

DEPREM MAĞDURLARI ZİYARET ETTİ

Önder Böcek, Ramazan Bayramı’nı kutlayarak, “Bayramın tüm insanlık için sağlık, mutluluk ve afetlerin olmadığı güzel günlere vesile olmasını diliyorum. Ateş düştüğü yeri yakar. Namazın ardından Nurdağılı hemşehrilerimizle kahvaltı edip konteynırlarda ziyaret ettik. Bu çok anlamlı, çok üzücü, çok üzücü. Annem babam rahmetli, abim rahmetli, tatili burada geçirmek istedim. Çocuklarımız var, ailelerimiz var. Umarım bayramı hep burada birlikte geçiririz. Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutluoğlu ve eşi de burada. Hep birlikte depremzedelerimizi ziyaret edip bayramlarını kutlayacağız” dedi.

Başkan Böcek, Genel Lider Ahmet Davutoğlu ile birlikte depremzedeleri yerlerinde ziyaret ederek bayramlarını kutladı. Bölgede çalışan Antalya Büyükşehir Belediyesi çalışanı ile bayramlaşan Lider Böcek, çocuklara oyuncak dağıttı.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

sileajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu