Haber

KA.DER Siyaset Okulu eğitimleri için ek başvurular alınmaya başlandı

Kadın Adayları Destekleme Derneği (KA.DER),” Siyaset“Karar Alma Süreçlerinde Kadının Güçlendirilmesi Projesi” kapsamında 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde aday olmak isteyen kadınlara yönelik GAZİANTEP“Ankara, İstanbul ve İzmir’de düzenlenecek. SiyasetYoğun talep üzerine eğitimleri için ek başvurular alınmaya başlandı. Ulaşım, konaklama gibi tüm masrafların KA.DER tarafından karşılanacağı eğitimlerin yapılacağı illere Türkiye’nin her yerinden başvurular kabul edilecek.

KA.DER, İsveç Uluslararası Kalkınma ve İşbirliği Ajansı (SIDA) tarafından “UN Women Turkey” işbirliğiyle desteklenmektedir. Siyaset“Karar Alma Süreçlerinde Kadının Güçlendirilmesi Projesi” kapsamında 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak yerel seçimlerde aday olmak isteyen kadınlara yönelik SiyasetBaşvurulara olan yoğun ilgi üzerine KA.DER, siyasette söz sahibi olmak, karar alma sistemlerinde yer almak ve daha yaşanabilir bir toplum yaratılmasına katkıda bulunmak isteyen daha fazla kadına ulaşmak amacıyla ek başvuruları kabul etmeye başladı.

TÜM TÜRKİYE’DEN BAŞVURULAR KABUL EDİLECEK

Siyaset Geçtiğimiz günlerde Doğubeyazıt, Mersin ve Manisa’da okul eğitimleri büyük ilgiyle gerçekleştirildi. Program, 7-10 Kasım’da Tunceli’de, 20-23 Kasım’da Gaziantep’te, 4-7 Aralık’ta İstanbul’da, 12-15 Aralık’ta Ankara’da ve son olarak 19-22 Aralık’ta Ankara’da devam edecek. İzmir’de yapılacak. Eğitimin verileceği illere Türkiye’nin her yerinden başvurular kabul edilecek. Katılımcılar, program sonunda kriterleri karşılayanlar arasından seçilecektir, haberler Spikerlere stüdyo ortamında medya deneyimi kazandıracak uygulamalı TV programı çekimi ve diksiyon eğitimi verilecek. Hibrit biçimde hazırlanan Siyaset Okulu programı, Aralık ayı sonuna kadar beden eğitiminin yanı sıra online eğitimle de devam edecek.

BAŞVURU İÇİN BAĞLANTI ADRESLERİ

Tüm eğitim, ulaşım ve konaklama masraflarının KA.DER tarafından karşılanacağı Siyaset Okulu’na başvuru yapmak isteyen kadınlar 0530 615 09 06 numaralı telefonu arayabilir veya https://tr.surveymonkey.com/r/ bağlantısından başvuru yapabilirler. NPY7TRC.

Kaynak: ANKA / Hanımefendi

haberanamur.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu