Haber

Karabük’teki maç geliri deprem bölgesine kurulacak konteyner kent için bağışlandı

Bölgesel Amatör Lig’de (BAL) 5. Grupta yer alan Karabük İdman Yurdu ile TFF 2. Lig Kırmızı Grup takımlarından Zonguldak Kömürspor arasında Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerden etkilenenler yararına oynanan maçın geliri, Konteyner şehir yapılması için bağış yapıldı.

Karabük Valisi Fuat Güler’i makamında ziyaret eden kulüp yöneticileri, maçtan elde edilen 674 bin lirayı deprem bölgesine yapılacak ‘Karabük İlçesi Konteyner Kent Projesi’ne bağışladı.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Gürel, “Ülke ve millet olarak büyük bir afet yaşadık. Hepimiz tek yürek olarak bir araya geldik, amacımız bölgedeki vatandaşlarımıza geçici barınma sağlamak ve çevreyi korumak. yaralarının sarılmasına katkı sağlamak.Bu amaçla Konteyner Şehir Projesini yürütüyoruz.Katkıları çok değerli.Zonguldak Kömürspor yönetimine, sporcularına ve taraftarlarına, Karabük Antrenman Yurdu yönetimine, emeği geçenlere teşekkür ederim. sporcu ve taraftarlarıma ve şehrimizin adına Karabüklü hemşerilerime teşekkür ederim.” terimleri kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu