Ekonomi

Vodafone 11 bin kişiyi işten çıkarıyor

Şirketin açıkladığı 2023 mali yılı ön sonuçlarına göre bu yılki ekonomik performans beklentiler doğrultusunda yavaşlayacak.

Vodafone’un performansı Avrupa genelinde en büyük pazarı olan Almanya’daki gelirlerin daralması nedeniyle etkilenirken, Afrika’daki operasyonları büyüyor.

Afrika’daki büyüme ve artan ekipman satışlarıyla şirketin gelirleri yüzde 0,3 artarak 45,7 milyar Euro’ya ulaştı.

Vodafone, finansal sonuçlarla birlikte açıkladığı yeni stratejisi kapsamında Avrupa başta olmak üzere en büyük pazarlarındaki büyüme potansiyelini değerlendirmek için değişim ve yeniden tasarım politikasını benimseyecektir.

“Öncelikli müşteriler, sadeleştirme ve büyüme”

Avrupa ve Afrika’nın en iyi telekom şirketi olmayı hedefleyen Vodafone, müşteri deneyimini geliştirmeye odaklanacak.

Müşteri deneyimi ve markalaşmaya yönelik yatırımlarını artırmayı hedefleyen şirket, 3 yılda 11 bin kişiyi işten çıkaracak.

Vodafone Grup İcra Direktörü Margherita Della Valle, şirketin yeni planıyla ilgili yaptığı değerlendirmede, şirketin faaliyet gösterdiği en büyük pazarlarda son dönemdeki performansının rakiplerine göre daha zayıf olduğunu belirterek, “Önceliğim müşteri, sadeleşme ve büyüme. rekabet gücümüzü yeniden kazanmak için organizasyonumuzu sadeleştireceğiz.Hizmet kalitemizi artırmak için kaynaklarımızı bu alanda kullanarak büyümeyi sağlayacağız.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu